„Gorączka Złota PCK”.

Nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do tegorocznej 23 edycji ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”.

„Gorączka Złota PCK” to jedna z corocznych akcji Polskiego Czerwonego Krzyża, której inicjatorem jest  Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem akcji jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci, a także promowanie  idei wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Od początku jej trwania zebranych zostało ponad 3 miliony złotych.

„Gorączka Złota PCK” polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych.

W ramach akcji prowadzone są zbiórki w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach.

Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”,

które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę

na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczamy na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

Dzieci w każdej grupie zbierają „złote monety” do odpowiednio przygotowanych przez nauczycieli grupy pojemników.

Akcja trwa od 22.04.do 20.05.2024 r.