„Rowerowy maj”

Rowerowy Maj jest kampanią, która promuje dojeżdżanie do placówek edukacyjnych – szkół i przedszkoli, w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach, czy deskorolce- nasze przedszkole bierze udział w tym projekcie.

Podczas kampanii uczniowie i przedszkolaki za każdy aktywny dojazd otrzymują jedną naklejkę do indywidualnego dzienniczka rowerowego, a drugą na wspólny plakat grupowy. Taka forma grywalizacji wspiera wyrabianie zdrowych nawyków, ale też uczy współpracy i wzajemnego wspierania się w dążeniu do wspólnego celu.

Chcemy żeby wszyscy, którzy włączają się w kampanię oprócz dobrej zabawy, czuli, że wspólnie przez ten wyjątkowy miesiąc w roku robią coś dla siebie nawzajem, dla najbliższego otoczenia, ale też dla całego miasta. Zachęcamy, abyście Państwo, jako rodzice/opiekunowie włączali się w Rowerowy Maj towarzysząc dzieciom w porannych aktywnych podróżach do przedszkola.

Jednak zanim wszyscy wyruszymy w Rowerowym Maju zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi specjalnie dla rodziców oraz dzieci uczestniczących w kampanii na stronie: zdm.waw.pl/RMWarszawa