Serdecznie dziękujemy Przedszkolakom i Rodzicom za udział w tegorocznej kampanii!

Cebulki żonkili, które otrzymaliśmy w ramach podziękowania za wsparcie działań hospicyjnych zostaną posadzone w naszym przedszkolnym ogrodzie, aby na wiosnę zakwitnąć jako symbole nadziei  dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

„Pola Nadziei” to coroczna kampania prowadzona przez Ośrodek Hospicjum Domowe (OHD) Zgromadzenia Księży Marianów przy  ul. Tykocińskiej 27/35 w Warszawie, który od lat aktywnie angażuje się w organizację tego przedsięwzięcia. Kampania „Pola Nadziei” to  akcja zbierania funduszy na rzecz ludzi cierpiących, ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, oczekujących pomocy i opieki. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Kampania „Pola Nadziei” to działania  polegające również  na edukowaniu społeczeństwa i oswajaniu z tematyką hospicyjną.

Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Nadzieja uzewnętrznia się  w cebulkach żonkili, które po zasadzeniu kwitną nie tylko w ogrodach i na rabatach, ale również w sercach tych, którzy je posadzili.